Zacznij oszczędzać na rachunkach za prąd w swoim domu. Wybieraj spośród setek modeli super oszczędnego oświetlenia LED, znormalizowane do najpopularniejszych gwintów jak E27, E14 czy GU10.

Pozwól na rozkwit Twojego przedsiębiorstwa. Postaw na nowoczesność i zamontuj w swoich biurach oszczędne i zgodne z normami oświetlenie LED, spełniające najwyższe standardy BHP.

Zaufaj profesjonalistom i spraw by na posiadanych przez Ciebie obiektach przemysłowych nastała rewolucja. Wydajność energetyczna, kompensacja mocy biernej, natężenie światła i komfort pracy – ulepsz wszelkie aspekty pracy na swoim zakładzie, dzięki profesjonalnej obsłudze w każdym etapie imwestycji.

Montaż Taśmy LED

Montaż taśmy LED

Wielu ludzi myśli o zamontowaniu taśm LED w swoich domach, jednak często nie znaja oni sposobu odpowiedniej ich instalacji. Najważniejszym czynnikiem przy montażu taśm LED jest dobór odpowiednich komponentów. Każdy zestaw montażowy powinien być dobrze przemyślany, a co najważniejsze musi być odpowiednio dobrany do taśmy i warunków montowania.

Pierwszym  krokiem jest wybranie zasilacza odpowiedniej mocy.

Podstawowy, najczęściej popełniany błąd, to dobieranie zasilacza tylko na podstawie poboru mocy taśmy. Często dla taśm o poborze 24W, instalatorzy używają zasilaczy o mocy 25W sądząc, iż jest to rozwiązanie idealne. Niestety, nie biorą oni poprawki na straty spowodowane użyciem przewodów połączeniowych, oraz tego że w przypadku podanym powyżej zasilacz pracował będzie na granicy swojej wytrzymałości. Przy instalacji mającej wytrzymać lata jest to poważny błąd. Dlatego też, bezpiecznie jest wykorzystywać zasilacze o mocy ok. 30% wyższej niż pobór mocy taśmy. Jeśli nasz zestaw ma bezproblemowo funkcjonować przez długi okres czasu, to w przypadku taśmy o mocy 24W, transformator mogący utrzymać ok. 32W jest rozsądnym minimum. Pamiętajmy, że zasilacz nie może być za mały, jednak jeśli jego moc jest większa nic się nie stanie. Dla przykładu w zestawie podanym powyżej, wykorzystanie zasilacza 50W spowoduje, iż będzie on pracował wykorzystując 60% swoich możliwości, co zwiększy jego żywotność, a pobór mocy nadal będzie identyczny jak w przypadku zasilacza 25-30W.